СТБ

Лідер українського телебачення

Телеканал СТБ займає провідну позицію серед українських каналів. Найбільш популярними на каналі є проекти власного виробництва: «Україна має талант!», «Танцюють всі!», «Х-фактор», «Холостяк», «Зважені та щасливі», «МастерШеф», «Битва екстрасенсів», «Хата на тата» та інші.

Вперше цей загальнонаціональний телевізійний канал вийшов у ефір 2 червня 1997 року.

Середньодобова частка СТБ за результатами 2015 року склала 10,01% за аудиторією 14-49 і 9,65% за аудиторією 18-54 (тут і надалі показники наведені по населеним пунктам 50тис.+, дані піплометричної панелі Nielsen належать ІТК, оброблені StarLightMedia). Таким чином СТБ закріпив за собою позицію лідера серед українських каналів.

За той час, який телеканал входить у групу StarLightMedia, більш за все набули популярності проекти власного виробництва СТБ.

«Україна має талант!» (формат Got Talent) — мабуть, головне розважальне шоу, яке показує українців, якими хочеться пишатися, з усіх міст та селищ країни. В цьому талант-шоу лунають різні мови, виступають і діти, і люди літнього віку. Прибуток, місце роботи чи фізична краса тут не мають значення. Головне — бути талановитим та ділитися своїм талантом з глядачем. «Україна має талант!» йде в ефірі СТБ вже сім сезонів, з 27 лютого 2016 року вийде восьмий сезон, який називається «Україна має талант. Діти».

«Х-фактор» (формат X-Factor) — вокальне талант-шоу, щире та масштабне. Молоді артисти отримують шанс показати себе перед зірковим жюрі та мільйонною аудиторією. І вони всю душу та сили вкладають в те, щоб скористатися цим шансом.
Хфактор

«Танцюють всі!» (формат SoYouThinkYouCanDance?) — у 2008 році з цього талант-шоу розпочалась переможна хода адаптацій СТБ кращих світових форматів. Виклик, краса, пристрасть, та обов’язково творче та професіональне зростання кожного учасника, який дійшов до кінця. Восени 2016 року пройде вже 9-тий сезон “Танцюють всі!”, з новими суддями та за новими правилами.

«Зважені та щасливі» (формат The Biggest Loser) — проект про подолання себе в одній з найскладніших речей — позбавлення від зайвої ваги. Учасники проекту, здається, самі втратили надію, проте телебачення дає їм шанс, яким кожен з них розпоряджається по-своєму. Тут немає магічних операцій, тільки важка щоденна праця над собою, тільки сила волі. «Зважені та щасливі» — вже шість сезонів в ефірі СТБ.
Зважені та щасливі

Соціальне ток-шоу «1 за всіх» розслідує життєві історії, що викликають питання «Як це могло трапитися?» та «Що тепер робити?». Проте герої, які вирішили прийти на програму, по-справжньому змінюють свої долі. Рекорди з перегляду у 2015 році належать саме «1 за всіх».
Один за всех

Ще один проект каналу про скелети у шафі простих українців — шоу «Детектор брехні». В цьому соціально-психологічному проекті наукові співробітники, податкові інспектори, директори шкіл, лікарі, вчителі проходять перевірку на детекторі брехні, розказуючи свої життєві історії, які найчастіше, навіть для їхніх близьких, були таємницею за сімома печатками, а для суспільства взагалі — табу.
Детектор брехні

В осінній сезон 2015 так само успішно пройшло шоу «Битва екстрасенсів» (формат Psychic Challenge),
Битва экстрасенсов

а у весінньому сезоні 2016 йде «Слідство ведуть екстрасенси» (власна розробка СТБ). В проектах люди з паранормальними здібностями не тільки вражають глядачів, але й допомагають розслідувати злочини, в яких не знайшли винного чи провина засудженого підпадає під сумнів.
Следствие

Особливий інтерес у телеглядачів у 2014 та 2015 роках викликав новий проект каналу «Я соромлюсь свого тіла» (формат Embarassing Bodies), перший сезон пройшов з часткою 18,66%, а другий збільшив частку до 19,02%. На проект приходять учасники, які втратили надію повернути собі здорове, гарне тіло своїми силами та потребують допомоги. Наприклад, пацієнтка, яка перша відвідала лікарів проекту — Тетяна Лапченко — і ноги якої через застій лімфи збільшились до неймовірних розмірів, була врятована . Місія «Я соромлюсь свого тіла» — показувати українцям, як небезпечно запускати хвороби, які часто можна вилікувати при своєчасному медичному втручанні.
Тела

Продовженням медичної теми стало ток-шоу «За живе!» (власна розробка каналу). В його основі — дивовижні, непрості, а часом і шокуючі історії людей, які зіткнулися чи вже змогли подолати хворобу, яка робила їх життя нестерпним. Експерти ток-шоу прямо в ефірі проводять медичні експерименти та дуже доступно пояснюють глядачам складні біологічні та фізіологічні процеси в організмі людини.
За живе

Також у 2014 телеканал запустив ще один власний проект — відверте шоу «Давай поговоримо про секс», яке одразу зібрало високі показники телеперегляду. Розбираючи проблеми інтимного життя сімейних пар під чуйним керівництвом профільних спеціалістів, проект допомагає українцям створювати міцні щасливі пари.
Секс

«Все буде добре» (власна розробка каналу) — щоденний жіночий «тележурнал», лідер денного слоту українського телебачення. «Все буде смачно» — кулінарна програма вихідного дня. Це програми, які дають глядачкам корисні поради щодо побуту, відносин, готування, економії, здоров’я та краси.
Все буде добре

«МастерШеф» (формат MasterChef) — це кулінарне шоу, в якому пристрасті киплять, амбіції зашкалюють, конфлікти неможливо уникнути — і все це на фоні екзотичних рецептів, неупередженого та суворого журі та найсмачніших страв. У 2016 році «МастерШеф» запустив сезон із дітьми в якості учасників.
МастерШеф Дети

Найромантичніше шоу країни — «Холостяк» (формат The Bachelor) — в ефірі вже 5 сезонів, за які головними нареченими країни встигли побувати танцюрист, принц, пластичний хірург, бізнесмен та спортсмен. В цьому реаліті-шоу головний герой зустрічається з дівчатами на романтичних побаченнях, і в кожному випуску за рішенням холостяка одна дівчина залишає проект. У фіналі герой пропонує руку та серце своїй обраниці. Пост-шоу «Холостяка» — студійна програма «Як вийтий заміж» — також незмінно затребувана глядачками.
Холостяк

«Кохана, ми вбиваємо дітей» (формат Honey, we’re killing the kids) — один із соціальних проектів СТБ. Його герої — сім’ї, у яких батьки та діти ведуть неправильний спосіб життя, а їх відносини можуть призвести до жахливих наслідків. У ході проекту психологи видають сім’ї «біблію» з покроковою інструкцією для їхної ситуації. Ростити здорових та щасливих дітей та бути таким самому — непросто, але завдяки проекту учасники змінюються самі та подають приклад глядачам.
Дорогая

Ще одним соціальним проектом каналу є «Врятуйте нашу сім’ю» (власна розробка каналу): це програма також про проблемні сім’ї, але в даному випадку проблеми стосуються відносин між чоловіком та жінкою.
Врятуйте нашу сімю

Ще один проект СТБ — «Хата на тата» (власна розробка каналу) — вирішує, мабуть, найчастішу сімейну проблему : дружину втомив побут, а чоловік не допомагає їй та не цінує її працю. Залишаючись на тиждень «на господарстві», чоловік починає по-іншому сприймати дружину, яка «сидить вдома без діла». Формат «Хата на тата» був проданий у Польшу та Прибалтику.
Хата на тата

Всі ці проекти, власне позиціювання каналу, дані телеперегляду — все говорить про те, що на даний момент СТБ — головний канал для жіночої аудиторії країни. Навіть сайт СТБ — на першому місці у категорії «жіночі сайти та розділи порталів».
«Вікна-Новини» — перша недержавна новинна програма українського телебачення, яка виходить в ефір вже 20 років! Випуски «Вікна-новини» о 18:00 та о 22:00 незмінно входять у топ-10 усіх програм українського телебачення за день. Середня частка основного випуску «Вікна-новини» — о 22:00 — у 2014 році становила 11,94% за цільовою аудиторією «14–49, 50 тис.+».

Варто зауважити, що внесок продукту, виробленого силами продакшена СТБ, в прайм-тайм телеканалу становить приблизно 90% і у хронометражі, і у рейтингах.

СТБ — це телеканал, який кожного дня и і в бізнесі, і в ефірі підтверджує свій слоган: «Можливо все!».


Керівник СТБ — Володимир Бородянський

Програмний директор СТБ — Сергій Назаров

Контакт для журналістських запитів — Олена Сандул, +38 (050) 334-82-84, +38 (067) 690-26-93, sandul.e@stb.ua

stb.ua

+38 (044) 501-98-98, 501-98-99

вул. Шевцова, 1, 03113, Київ, Україна