Добрий знак

«Добрий знак» — це незалежна система оцінки якості та безпеки продуктів харчування в Україні, запроваджена телеканалом СТБ у 2014 році. Продукти, чия упаковка відзначена маркуванням «Доброго знаку», пройшли ретельну лабораторну перевірку за стандартами якості та безпеки країн Європейського Союзу.

«Проект “Все буде добре” більше трьох років в ефірі СТБ популяризує здоровий спосіб життя та присвятив більше сотні сюжетів вибору якісних продуктів, отримавши великий кредит довіри телеглядачів, — розповідає Дмитро Кіцай, креативний директор проектів “Все буде добре”, “Все буде смачно“ та куратор проекту “Добрий знак”. — Тож логічним продовженням став вихід за рамки телебачення та запуск національної кампанії з контролю якості та безпеки продуктів харчування українців. З січня 2015 року на полицях українських крамниць з’явилися продукти, що пройшли систему якості “Добрий знак”. Якщо ви бачите такий знак на товарі, то означає, що цей продукт відповідає найжорсткішим європейським нормам безпеки і якості».

Першою торговою маркою, що успішно пройшла перевірку високотехнологічними європейськими лабораторіями та відзначена «Добрим знаком», стала рослинно-вершкова суміш «Тульчинка». Також в продажу вже з’явилися молочна і кисло-молочна продукція «Біла лінія», закваски GOOD FOOD, мінеральна вода «Карпатська Джерельна», морозиво «Рудь» та «Ласунка», гарбузове і соняшникове насіння Semki.

12190025_794870303956684_7771197255639470529_n

Рослинно-вершкові суміші ТМ «Тульчинка» другий рік поспіль успішно проходять ретельну перевірку в європейських лабораторіях і отримують визнання національної системи контролю якості і безпеки продуктів «Добрий знак».

«Добрий знак» видається продукту на 1 рік: доки він присутній на покуванні, аудитори несуть відповідальність за його якість та безпеку та проводять постійні перевірки.

Етапи перевірок для отримання «Доброго знака»:

1) Перевірка виробничих потужностей (заводи, фабрики, пункти сортування) аудиторами, сертифікованими європейськими органами, за однією з найжорсткіших у світі систем — IFS. Перевіряються всі заводи, на яких виробляється продукт, незалежно від того, скільки їх, і в якій країні світу вони знаходяться. Особлива увага під час перевірки приділяється безпеці сировини, перевірці постачальників та виробничих ліній. У випадку успішного проходження аудиту, розпочинається другий етап перевірки.

2) Проведення дослідження продукту в одній із арбітражних лабораторій компанії Eurofins Scientific (світовий лідер з дослідження товарів) на потенційно шкідливі компоненти. Потім відділ аудиту «Доброго знаку» звіряє результати лабораторії з документом, в якому прописані європейські вимоги до якості та безпеки на цей вид продукту (наприклад, відсутність антибіотиків, мікотоксинів, тяжких металів в молоці). Цей документ готують партнери «Доброго знаку» — міжнародні органи з сертифікації. Якщо результати лабораторії з безпеки та якості продукту відповідають допустимим нормам, то відділ аудиту дозволяє виробнику нанести на упаковку (виключно на перевірені види продукту) маркування «Добрий знак».

В серпні 2016 року спалахнув резонансний скандал. При перевірці дитячої молочної продукції у деяких зразках було знайдено антибіотики. «Добрий Знак» прийняв рішення самостійно, за свій рахунок, перевірити бренди з категорій «дитяче молоко» і «дитячі йогурти» (раніше ці торгівельні марки не піддавалися перевірці «Доброго знаку») . Аудиторами проекту «Добрий знак» були взяті з полиць магазину (всі показники були запротокольовані) і відправлені в Eurofins зразки дитячої «молочки» п’яти виробників: молоко дитяче «На здоров’я» (виробник «Люстдорф»), йогурт «Тьома» (виробник «Данон Україна »), йогурт«Агуша» (виробник «Вімм-Білль-Данн Україна»), молоко «Малятко вітамінізоване» торгової марки «Злагода» (виробник «Придніпровський»), молоко «Яготинське для дітей» (виробник «Яготинський маслозавод»). Результати лабораторної перевірки показали, що всі досліджені продукти не містять антибіотиків (продукти були перевірені на наявність 58 антибіотиків, в тому числі тих, які не нормуються в Україні).

Сайт проекту «Добрий знак» — znak.stb.ua.