#КіноКраїна

#КіноКраїна — ініціатива, що об’єднала найбільших українських теле- і кіновиробників навколо ідеї розвитку української галузі кіно- і серіального виробництва.

Учасники ініціативної групи #КіноКраїна: StarLightMedia (телеканали СТБ, ICTV, «Новий канал», М1, М2, QTV), Inter Media Group (телеканали «Інтер», НТН, «Мега», К1, К2, Zoom, «Піксель» і «Ентер-фільм»), «Медіа Група Україна» (телеканали «Україна», «НЛО TV», «Футбол 1», «Футбол 2», «Індіго ТВ» і низка регіональних телеканалів), кіностудії Film.UA Group, Star Media, Pro TV, Студія «Квартал 95» та Одеська кіностудія.

kinokraina_800_2Голови учасників #КіноКраїни, на презентації ініціативи 9 липня 2015 року, Студія Film.UA. Зліва направо: Володимир Локотко (Новий канал), Володимир Бородянський (StarLightMedia, СТБ), Євген Лященко (Медіа Група Україна), Влад Ряшин (Star Media), Віктор Приходько (Pro TV), Сергій Созановський (Film.UA Group), Олександр Богуцький (ICTV)

На презентації #КіноКраїни 9 липня 2015 її учасники продемонстрували, що мають досвід і бачення того, як перетворити аудіо-візуальне виробництво в Україні на прибуткову індустрію.

kinokraina_800Презентація #КіноКраїни, 9 липня 2015

На думку #КіноКраїни масове вітчизняне виробництво могли би запустити такі інструменти: прямі державні інвестиції (80% від загального бюджету для кінофільмів та 50% — для серіалів) та повернення з бюджету частини витрачених коштів (25% коштів, вкладених компанією-продюсером у зйомки на території України, та 10% витрат на гонорари інозмених акторів та членів знімальної групи). Для участі у програмі державного фінансування компанія-продюсер має пройти спеціальний конкурс (сертифікацію) і «культурний тест», аналог прийнятого у європейському кіновиробництві.

Ця модель була закладена у законопроект №3081-д «Про державну підтримку кінематографії в Україні», який був зареєстрований у Верховній Раді України восени 2015 року, і у січні 2016 року пройшов перше читання.

«Індустрія кіно- та серіального виробництва — це не просто робочі місця та податки. Це індустрія, яка несе цінності і об’єднує навколо них країну. І не менш важливо, що поряд із цінностями йде те, що називається національним оптимізмом і чого нам зараз так бракує», — підкреслює керівник StarLightMedia Володимир Бородянський.

kinokraina_800_3Публічна дискусія «Створення соціального оптимізму. Які цінності потрібно закладати у фільми і серіали, що знімаються в Україні сьогодні», 23 липня 2015, Книгарня «Є». Зліва направо: Георгій Коваленко (Ініціатива «21 Листопада»), Тала Оніщук (СТБ), Максим Литвинов (StarLight Films).

Наше кіно буде не тільки розважати, воно буде приносити користь національній спільноті й економіці. Завдяки реформі в Україні може бути знято мінімум 5 тис. годин українських серіалів та 75 українських касових фільмів протягом 5 років. За нашими оцінками, загальна сума державних інвестицій протягом 5 років становить $250 млн. Запровадження цих стимулів здатне принести до бюджету країни до $100 млн на рік, забезпечити робочі місця та сприяти залученню іноземних інвестицій.

#КіноКраїна запропонувала дофінансування фільмам, які почали знімати після перемоги на пітчингах Державного агентства України з питань кіно, але виробництво яких було зупинено через відсутність фінансування. Таким чином, чотири учасники групи компанії StarLightMedia, Film.UA Group, Pro TV і Star Media показали готовність сприяти створенню українського масового глядацького кіно.

ивент_28_08_2015Публічна дискусія «Чому українські режисери знаходять гроші, але не знаходять глядачів», 28 серпня 2015, Щастя HUB,

22 вересня 2016 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні». Проте, Президент України Петро Порошенко застосував право вето та повернув закон до парламенту зі своїми пропозиціями.

23 березня 2017 року Верховна Рада прийняла закон, що ураховував пропозиції голови держави. А вже 20 квітня президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні».