ICTV та Данська Група з розмінування запускають соціальний проект з мінної безпеки 28 Липня 2016

Канал ICTV спільно з Данською Групою з розмінування (підрозділом Данської Ради у справах біженців) запускають мультимедійний соціальний проект, покликаний знизити рівень жертв від мін та вибухонебезпечних залишків війни на Донбасі та посприяти зміні поведінки на безпечну серед українців, які вимушені проживати на території конфлікту.

За даними, зібраними Данською Групою з відкритих джерел, за 2014-2016 рр. від мін та вибухових залишків війни на Донбасі постраждали близько тисячі людей. На сьогодні лише за три місяці роботи на території Донецької та Луганської областей команди із нетехнічного обстеження Данської Групи виявили 330 га землі ймовірно забрудненої мінами та іншими залишками війни. Жахлива статистика вражає і спонукає телеканал ICTV як відповідального загальнонаціонального мовника не лишатися осторонь актуальної проблеми, а максимально активно долучитися до ініціативи Данської Групи з розмінування та допомогти у висвітленні суспільно важливої теми.

Протягом наступних кількох місяців у програмі «Факти» вийде серія інформаційно-освітніх сюжетів, в яких журналісти детально розповідатимуть про індивідуальні заходи безпеки при виявленні невідомих об’єктів на території колишніх військових дій, законодавчі та ресурсні перешкоди розмінування Донбасу, покажуть унікальні історії тих, хто став жертвами мін, а також розкриють найболючішу тему — діти Донбасу, які проживають поблизу гарячих точок, та їхня безпека.

Провідні європейські експерти з гуманітарної діяльності — координатор проектів Представництва ЄС в Україні Хельга Пендер та глава Данської Групи з Розмінування в Україні Роунан Фернандес — розкажуть про заходи, які вже реалізовуються в нашій країні та поділяться досвідом європейських держав з розмінування конфліктних територій.

«Це честь для Данської Ради у справах біженців, а саме її підрозділу з гуманітарного розмінування, Данської Групи з розмінування, допомагати жителям Донбасу. А саме — надавати життєво важливу інформацію про мінну безпеку. Це також велика відповідальність, яка вимагає встановлення партнерств для того, щоб наші повідомлення почули якомога більше людей у зоні ризику. Ми вдячні ICTV, лідеру серед телеканалів, за сприяння у цій надважливій освітній ініціативі. Сподіваємося, що вона допоможе зберегти багато життів у Луганській та Донецькій областях», — відзначив Голова Данської Групи, Роунан Фернандес.

Окрім ефірної підтримки каналу, проект також буде представлений на сайті fakty.ictv.ua у форматі лендінгу, де акумулюватиметься вся інформація пов’язана з мінною безпекою, а саме: відео, коментарі експертів, ексклюзивні репортажі, статистичні дані та багато іншого. Також у рамках співпраці Данська Група з розмінування створить освітній ролик для соціальних мереж за участі ведучого телеканалу ICTV Костянтина Стогнія.

Довідка
Данська Група з розмінування (ДГР) — Підрозділ гуманітарного розмінування ДСБ (Данська Рада у справах біженців), який працює у галузі зниження рівня збройного насильства та гуманітарної діяльності, пов’язаної з розмінуванням. ДГР була заснована у березні 1997 році та згодом виросла в громадський рух за заборону використання протипіхотних мін як негуманної та неприйнятної зброї. ДГР широко відома як організація, що допомагає населенню максимально безпечно пристосуватися до нових умов життя на територіях, де проходили військові дії. Окрім діяльності пов’язаної з розмінуванням, ДГР працює з населенням країн найбільш постраждалих від військових конфліктів у 18 країнах світу. У світі щодня трапляється близько 10 нещасних випадків від мін та ВЗВ. 40% постраждалих — це діти. Українські показники на загальному тлі вкрай високі.