Проект «Слідство ведуть екстрасенси» отримав міжнародне визнання в фіналі «New York Festivals World’s Best TV & Films 2018» 20 Квітня 2018

У квітні на щорічній виставці Національної Асоціації Телерадіомовників (NAB Show) відбулася церемонія нагородження номінантів престижного міжнародного фестивалю в сфері телебачення і кіно «New York Festivals World’s Best TV & Films». У фіналі за найвищі нагороди в номінації «Кримінальна драма» вперше боровся проект телеканалу СТБ —  «Слідство ведуть екстрасенси» з випуском «СМС від покійниці». Програму оцінили більше 200 фахівців в сфері кіно і телебачення зі всього світу, і нагородили сертифікатом фіналіста.

4

«New York Festivals World’s Best TV & Films» («Нью-Йоркський фестиваль кращого світового ТБ і кіно») —  один з найбільш статусних фестивалів в сфері кіно і телебачення з 50-річною історією. У цьому році в рамках конкурсу були представлені десятки тисяч робіт з 166 країн світу. Вони оцінювалися в онлайн-режимі групою досвідчених експертів, що мають галузеві нагороди (їх понад 200 осіб). Серед виробників, які беруть участь у фестивалі, —  визнані лідери світової теле- і кіноіндустрії: CNN, ABS-CBN, BBC Worldwide, Discovery, NETFLIX, HBO.

Фіналістами цього року в жанрі кримінальної драми стали 8 країн-учасниць – Австралія, Китай, Японія, Нова Зеландія, Іспанія, Тайвань, Уельс і Україна.

Нагороди розподілили таким чином:

 • Україна, телеканал СТБ з випуском проекту «Слідство ведуть екстрасенси» —  «СМС від покійниці» —  сертифікат фіналіста;
 • Іспанія, компанія «CRTVE en Colaboración con Globomedia» з роботою «I’M ALIVE» —  сертифікат фіналіста;
 • Тайвань, компанія «Taiwan Public Television Service Foundation» з роботою «Upstream» —  сертифікат фіналіста;
 • Австралія, компанія December Media з роботою «Sorrow Songs» —  срібна медаль;
 • Китай, компанія iQIYI з роботою «Burning Ice-1» —  бронзова медаль;
 • Японія, компанія Kansai Telecasting Corporation з роботою «CRISIS» —  бронзова медаль;
 • Нова Зеландія, компанія KHF Media Ltd з роботою «Catching The Black Widow» —  бронзова медаль;
 • Уельс, компанія «Joio» з роботою «Bang» —  бронзова медаль.

«Бути серед фіналістів міжнародного фестивалю такого серйозного рівня —  свідоцтво того, що СТБ не поступається лідерам світового ринку по креативу і роботі з такими складними жанрами, як драма і детектив. Висока оцінка нашої роботи —  це величезне досягнення телеканалу і велика честь для всієї нашої команди», —  зазначає Юлія Федець, директор ТО, що створює проект« Слідство ведуть екстрасенси».

Як раніше розповідала Юлія Федець, «СМС від покійниці» — дуже потужний по драматургії епізод. Він був показаний в ефірі СТБ 5.02.2017.

Історія така: За допомогою до екстрасенсів звернулися батьки красивої і успішної дівчини Вікторії Манкевич, яка вчинила самогубство. У квітні 2016 року, за версією поліції, вона зістрибнула з даху багатоповерхового будинку в Києві. Ніхто з близьких не міг зрозуміти, чому благополучна в усіх сенсах дівчина, випускниця Сорбонни, вирішила звести рахунки з життям. Рідні ж впевнені, що справу про смерть Вікторії розслідують халатно, і що насправді її вбили.

Коли команда проекту разом з експертами та екстрасенсами взялася за справу, всі були шоковані: подібних смертей молодих жінок було кілька. Однак ніхто з них не збирався самостійно йти на той світ. Як виявилося, всі жертви, в тому числі і Вікторія, жили з одним молодим чоловіком, відомим столичним фітнес-тренером. В ході розслідування вдалося знайти дівчину, яка вижила, і записати з нею ексклюзивне інтерв’ю.

Переможцями попередніх років в номінації «Кримінальна драма» є:

 • 2014 г. —  телесеріал «Гострі козирки» (Великобританія) – Гран-Прі;
 • 2016 г. —  телесеріал «Метод» (Росія) – золота медаль.

Переможці попередніх років від України:

 • 2011 і 2016 рр. —  візуальні ефекти;
 • 2016 г. — телефільм «Битва за Севастополь»;
 • 2016 г. —  д / ф «Аеропорт».

Подивитися програму «СМС від небіжчиці» можна за посиланням: https://ekstrasens.stb.ua/ru/episode/sledstvie-vedut-ekstrasensy-7-sezon-smotret-onlayn-vypusk-1-ot-05-02-2017 /