Верховний Суд України ухвалив рішення на користь Нового каналу у справі «Ревізор» проти «Інспектора Фреймут» 10 Лютого 2016

17 лютого 2016 року за заявою телеканалу «1+1» Верховний Суд України розглянув справу про порушення прав інтелектуальної власності Нового каналу на літературний твір (сценарій) і телевізійну передачу «Ревізор» телеканалом «1+1» у програмі «Інспектор Фреймут». Суд відмовив у задоволенні заяви про перегляд рішень господарських судів. Таким чином, в силі залишаються рішення Господарського суду міста Києва та Вищого господарського суду України, які визнали порушення та заборонили телеканалу «1+1» використовувати сценарій і передачу «Ревізор», а також зобов’язали «1+1» виплатити Новому каналу компенсацію за завдані збитки.

Новий канал вважає, що це рішення відповідає закону, світовій та національній практиці та й просто моральним нормам.

Володимир Локотко, генеральний директор Нового каналу:
– Ми раді, що справедливість перемогла. Це цінний досвід не лише для нашого телеканалу, а й для всього українського телевізійного ринку. Оскільки справа вже вийшла за межі України, то це сигнал і для зарубіжних продюсерів про те, що на українському ринку можливо захистити свої права інтелектуальної власності та не можна просто скопіювати чужий інтелектуальний продукт, не несучи за це жодної відповідальності.

Наразі Новий канал надішле документи до виконавчої служби та буде добиватися виконання рішення суду першої інстанції, Господарського суду міста Києва: припинити використовувати сценарій і передачу «Ревізор», виробництво і телетрансляцію передачі «Інспектор Фреймут», а також виплатити Новому каналу компенсацію у розмірі 1 218 000 гривень.

Катерина Мороз, директор юридичного департаменту Нового каналу:
–Рішення справи затягнулося трохи довше, ніж ми думали. Було непросто, але, безумовно, цікаво. В українській судовій практиці є вже два успішних спори про захист прав інтелектуальної власності на телевізійний продукт. Ця практика дуже важлива для юридичної спільноти України, наявність двох прецедентів – це вже формування поля для прийняття подібних рішень у майбутньому навіть у випадках такого комплексного, сучасного та вразливого об’єкта інтелектуальної власності, як телеформат.

Новий канал захищає своє право інтелектуальної власності на літературний і аудіовізуальний твори «Ревізор» з 2014 року. 21 січня 2015 року Господарський Суд Києва виніс рішення на користь Нового каналу. Потім 3 вересня 2015 року Апеляційний суд скасував це рішення. Що було оскаржене Новим каналом у касаційному суді, який відбувся 10 листопада 2016 року Вищий Господарський Суд України, розглянувши касацію Нового каналу, залишив у силі рішення суду першої інстанції. За заявою телерадіокомпанії «Студія 1+1» справу було передано на розгляд до Верховного Суду України, і було розглянуто 17 лютого 2016 року. У засіданні взяли участь Судова палата у господарських справах, Судова палата у кримінальних справах і Судова палата у цивільних справах Верховного суду України. Верховний Суд України відмовив у задоволенні заяви про перегляд рішень господарських судів.