Спецпроект «Дисиденти» телеканалу СТБ та журналу «Фокус» розповідає про боротьбу з інакодумцями в СРСР 13 Червня 2016

Телеканал СТБ і журнал «Фокус» запустили спеціальний проект «Дисиденти» про переслідування людей, які дотримуються «іншої» точки зору. Він включає ролик соціальної реклами та розповіді людей, які на собі пережили утиски держави за «ідеологічні помилки».

Ролик соціальної реклами «Дисиденти» https://youtu.be/vIEA8FnM0Zs  знятий телеканалом СТБ за участю Степана Хмари, Лариси Кадочникової та Валерія Сергєєва, які діляться спогадами про життя в Радянському Союзі, де кожне «неузгоджене» слово переслідувалося.

«Не можна не відреагувати на ініціативи законодавців і чиновників, що з’являються останнім часом. Неможливо не асоціювати їх з досвідом, який вже переживала Україна кілька десятиліть тому. Хотілося дати сильний художній образ, і ми знайшли його – це грати.  Не просто в’язниця, а символ обмеження, страху, придушення волі і свободи людини. Ким би ти не був, творцем, музикантом, телевізійником, знімаєш ти серіали або організовуєш концерти, ти можеш стати заручником політичної ситуації. Світ, який створений в ролику, викликає відторгнення, туди точно не хочеться потрапити. Ми сподіваємося, що наша держава туди не прийде, і цей ролик не стане пророчим», – каже режисер ролика Ксенія Бугримова.

Михайло Кригель, заступник головного редактора журналу «Фокус» і редактор Focus.ua, зазначає: «Собівартість слова кожного з учасників проекту« Дисиденти »на порядок вище сотень і тисяч слів тих, хто про переслідування за інакомислення знає з підручників історії. Ця собівартість оплачена роками життя, проведеними в радянських тюрмах і таборах. Тому так важливо почути голоси цих людей сьогодні, коли нетерпимість в суспільстві досягла чергового піку».

Перша стаття спецпроекту, що вийшла на сайті Focus.ua (https://focus.ua/society/351501). Це – історія академіка НАН України і колишнього радянського дисидента Івана Дзюби, який розповів про відмінності життя і “антижиття”, культурні заборони та інформаційну експансію проти України. Весь спецпроект «Дисиденти» розташований за посиланням: https://focus.ua/dis.

Ролик з’явиться в онлайн і телеефірі каналів групи StarLightMedia і буде запропонований іншим телеканалам.

Режисер – Бугримова Ксенія

Сценарист – Онищук Тала

Виконавчий продюсер – Терло Зинаїда

Продюсер – Критський Олег

Оператор постановник – Глюта Дмитро

Освітлювач – Куслинський Сергій

Другий режисер – Боклан Карина

Головний стиліст – Бирковський Виталій

Стиліст – Золотухіна Ксенія

Художник-постановник – Островська Марія

Реквизитор – Хорунь Дмитро

Старший адміністатор – Хриненко Тетяна

Адміністратор – Дитрих Олександр

Звукорежисер – Дмитрук Максим

Головний режисер монтажу – Лисенко Максим

Режисер монтажу – Криворучко Олексій

Графіка – Лебедєв Павло

Голос – Радзивілюк Демьян

Дякуємо за допомогу у зйомках: історику Ярославу Файзуліну, Архіву Василя Овсієнка, Центральному архіву СБУ, ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного, Музею Шестидесятництва.2 фото для баннера