СТБ і UΛ:Перший проведуть другий спільний національний відбір на Пісенний конкурс «Євробачення» 26 Липня 2016

Телеканал СТБ разом з UΛ:Перший розпочинають підготовку до другого спільного Національного відбору на «Євробачення». Прийом заявок від груп і вокалістів, які бажають представити Україну на міжнародному пісенному конкурсі в травні 2017 року, стартує 1 вересня. Музичним продюсером Національного відбору, як і раніше, буде Костянтин Меладзе.

— Ми повністю задоволені співпрацею з телеканалом СТБ і прагнемо продовжувати її, — коментує Генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія. — Високий професіоналізм колег, їх величезний досвід в розважальних форматах вивели Національний відбір на якісно інший рівень; завдяки новому підходу, у відборі взяли участь команди, які раніше критично ставилися до «Євробачення». Співпраця СТБ та UΛ: Перший призвела Україну до вражаючої перемоги на «Євробаченні-2016» — це безцінний внесок і, тепер вже, величезна відповідальність за майбутній Національний відбір і проведення конкурсу на території нашої країни.

За словами керівника Національного відбору Наталії Франчук, цього року вибір представника від України стане ще більш масштабним, а кількість прямих ефірів у лютому 2017 року може збільшитися.

— Відбір на «Євробачення» вперше перетворився на національний рух з абсолютно прозорим голосуванням, — каже Наталя. — Фінал 21 лютого зібрав рекордну кількість унікальних голосів як серед розважальних проектів СТБ, так і за історію національних відборів на UΛ:Перший: за годину було прийнято 382 602 голоси, з яких 344 268 є унікальними (тобто тільки 10% тих глядачів, хто проголосував, підтримали більше, ніж 1 учасника). В цьому році ми, безумовно, залишаємо систему голосування такою самою. А щоб у глядачів був максимально широкий вибір, ми готові збільшити кількість прямих ефірів і показати всіх гідних артистів.

Музичний продюсер Національного відбору Костянтин Меладзе закликає молодих українських артистів не боятися конкуренції з відомими співаками і подавати заявки на участь.

— Минулого року ми переглянули близько 1500 аудіо- та відео-заявок, відібравши до прямих ефірів 18 виконавців. Цього року ми очікуємо ще більшу кількість артистів — як початківців, так і досвідчених. Я повністю переконаний, що в нашій країні багато молодих, талановитих, сучасних, думаючих музикантів, які можуть гідно представити Україну на міжнародному конкурсі «Євробачення». Те, що вони будуть конкурувати з іменитими виконавцями – це дуже правильно, це освіжає палітру, додає елемент несподіванки. Зі свого боку, ми будемо всіляко допомагати учасникам підготуватися належним чином, — дуже хочеться, аби Національний відбір став не тільки стимулом для музикантів, а й щорічним музичним відкриттям для українців, — каже Костянтин.

Нагадаємо, телеканал СТБ взяв на себе фінансові витрати, пов’язані з поїздкою і проживанням Джамали та членів її команди у Стокгольмі, а також допомогу в підготовці номера. Цього року практика фінансової підтримки представника від України на Пісенному конкурсі «Євробачення» збережеться. Всі фінансові витрати, пов’язані з організацією і проведенням всеукраїнських кастингів і прямих ефірів Національного відбору також несе СТБ.

Вже з 1 вересня музичні гурти та сольні виконавці у віці від 16 років зможуть завантажити заявку з відео на сайті http://eurovision.stb.ua/

Згідно правил, пісня для участі у Національному відборі повинна бути оригінальною і ніде не звучати повністю або частково до зазначеної дати.

У жовтні-листопаді команда Національного відбору проїде найбільшими містами України (Харків, Запоріжжя, Львів, Дніпро, Одеса, Київ), де Костянтин Меладзе особисто прослухає всіх, хто подасть заявки на участь. Розклад кастингів з’явиться пізніше на сайті www.stb.ua

Прямі ефіри Національного відбору пройдуть в лютому 2017 року паралельно на телеканалах СТБ і UΛ:Перший. Переможець представить Україну на 62-му Пісенному конкурсі «Євробачення» саме з тієї композицією, яка принесе йому перемогу в фіналі Національного відбору. Місто, в якому відбудеться «Євробачення-2017», буде оголошено 1 серпня.

Детальніше з правилами участі у Національному відборі можна буде ознайомитися на сайтах www.stb.ua і www.1tv.com.ua