Українські зірки закликають підтримати дітей-переселенців, розповівши свою крихітну історію 14 листопадаа 2016

Відомі українські діячі записали відеозвернення на підтримку дітей-переселенців в рамках кампанії Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). В коротких роликах вони розповідають про свій досвід подолання складного періоду або ж випадку в дитинстві та закликають українців підтримати дітей, постраждалих від збройного конфлікту, приєднавшись до участі в конкурсі коротких оповідей “Крихітні історії”.

Свої історії на камеру розповіли музиканти Андрій Хливнюк і Ната Жижченко (ONUKA), телеведучі Надя Матвєєва, Олександр Педан і Олена Фроляк, актриса Римма Зюбіна, видавець Дана Павличко, радіопродюсер Лєра Чачібая та дизайнер Яся Хоменко. Всі відео доступні на youtube-каналі UNICEF Україна. Виробництво роликів — StarLight Commecrial Production.

Андрій Хливнюк, музикант: “Маленьким я навчався в спец школі, туди важко потрапити, особливо коли ти з небагатої сім’ї. Це дуже важливо, батьки дуже переживають. І от настає момент, коли ти не справляєшся, з різних причин — в 9 класі в мене були одні двійки. Раптом тобі кажуть, що ти аутсайдер, що «ти не такий як ми», «ти не підходиш», «ти другий сорт». Тобі здається, що це кінець світу, ти ладен захворіти та померти. А тепер в цій школі висить мій портрет. Особистий твій результат говорить краще за тебе, головне – не зупинятись, іти, тоді мета рано чи пізно буде досягнута. Сотні тисяч дітей переселенців в Україні потребують нашої підтримки. Приєднуйся до всеукраїнського конкурсу «Крихітні історії» — поділись однією із своїх перемог над дитячими труднощами на сайті razom.stb.ua і нехай кожне крихітне серце зрозуміє і відчує, що воно серед своїх”.

Ната Жижченко (ONUKA), музикант: “В дитинстві я багато часу проводила вдома. Спілкування з однолітками було вкрай важким, я була своєрідною білою вороною — мене ображали, через те, що я по-іншому одягаюсь, виглядаю і вирізняюсь. “Та Жижченко играет на сопилке, больная, с дедушкой и бабушкой своими…” Це був постійний стрес і небажання вставати, йти до школи, і постійна самотність. Це досить важко. Коли я виступала і збирала концерти, овації, в той час змінилось моє життя. І я зрозуміла, що в тому, що я відрізніюсь від інших і є моя сила”.

Кожен бажаючий може поділитися своєю розповіддю про те, як в дитинстві долав труднощі і від цього ставав сильнішим, навіть якщо усвідомив це вже дорослим. І таким чином підтримати дітей-переселенців, показавши, що важкі часи минають і роблять нас сильнішими. Історія має бути розказана в 7 реченнях або в 70 словах і надіслана до 20 листопада включно через коротку та просту форму на сторінці http://razom.stb.ua/ru/otpravit-svoyu-istoriyu

Накращі історії на думку жюрі потраплять до книги “Крихітні історії” видавництва “Основи”, яка вийде в 2017 році. Тираж книги буде розповсюджений серед дітей-переселенців. А познайомитись, надіслати та відшукати “крихітні історії” в соц.мережах можна завдяки хештегу #тисередсвоїх.

До складу жюрі входять: драматург Влад Троїцький, радіоведучий Андрій Куликов, перекладач дитячих книг Віктор Морозов, музиканти Андрій Хливнюк та Ната Жижченко (ONUKA), телеведучі Надя Матвєєва, Слава Фролова, Олександр Педан і Олена Фроляк, актриса Римма Зюбіна, видавець Дана Павличко, радіопродюсер Лєра Чачібая, дизайнер Яся Хоменко, психолог Оксана Залесська.

Конкурс проводиться в рамках міжнародної акції ЮНІСЕФ, присвяченій Конвенції ООН з прав дитини. Протягом листопада такі відомі автори як, Пауло Коельо та інші будуть писати свої історії для кожної дитини, і публікувати їх в соціальних мережах. Українські історії так само потраплять на сторінки міжнародної акції.

В Україні кампанія «Крихітні історії» проходить у рамках масштабної кампанії «Ти серед своїх», яку ЮНІСЕФ впроваджує спільно з медіа-групою StarLightMedia та кінокомпанією FILM.UA Group, за підтримки Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, щоби допомогти дітям-переселенцям інтегруватися на новому місці, розказати сім’ям, постраждалим внаслідок конфлікту, про доступну, зокрема, психосоціальну допомогу, та сприяти зниженню напруженості між вимушеними переселенцями і приймаючими громадами. В Україні внаслідок збройного конфлікту постраждали близько півмільйона дітей, 230 тисяч стали внутрішніми переселенцями.

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter, Facebook та ВКонтакте.