Умови трансляції українських ефірних телеканалів для кабельників змінюються 26 Грудня 2016

З 1 січня 2017 року в Україні вступає у дію Закон «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги». В складі УПП залишаться суспільні та державні телеканали, а також місцеві аналогові та цифрові мовники. Відповідно до змін у законодавстві, регулювання щодо обов’язковості трансляції ефірних каналів зникає, а телеканали можуть вступити у ринкові відносини з кабельниками.

Таке рішення відповідає світовій практиці, коли кабельні оператори платять телеканалам за контент, який використовують. Такі надходження дозволяють телеканалам створювати фільми, серіали, шоу, телепрограми власного виробництва та підвищити їх якість.

«Ми переходимо з провайдерами на комерційні відносини. Ми збираємося отримувати кошти від провайдерів за те, що провайдери будують свій бізнес, використовуючи наші канали, — говорить Федір Гречанінов, директор зі стратегічного розвитку StarLightMedia і підкреслює, — Важливо розуміти, що ми як були безкоштовними каналами, так і залишаємось. Ми не змінюємо бізнес-модель. Навпаки, ми витрачаємо достатньо великі кошти на поширення ефірного, цифрового, аналогового та супутникового сигналу, щоби бути доступними для наших глядачів, які хочуть нас дивитись».

Відповідно, кабельні оператори мають заключити договір про ретрансляцію, для того щоб продовжити показ ефірних телеканалів у 2017 році.