В день народження Івана Миколайчука телеканал СТБ транслюватиме ролики пам’яті та покаже фільми за участі актора 15 Червня 2016

15 червня виповнюється 75 років від дня народження видатного українського актора, режисера та сценариста Івана Миколайчука. Телеканал СТБ підготував два ролики для вшанування пам’яті артиста: екранізація вірша української поетеси Ліни Костенко «Незнятий кадр незіграної ролі», присвяченого Івану Васильовичу, та знаменитих слів актора, які промовляють відомі телеобличчя.

У роликах знялися: Павло Костіцин, Тетяна Висоцька, Юлія Саніна (Hardkiss), Роман Балаян, Сергій Притула, Володимир Горянський, Оксана Соколова.

— Іван Миколайчук належить до тих людей, котрих вважають скарбом нації; людей, чий внесок у культуру важко переоцінити. Він є легендарною особистістю, яку його сучасники називали обличчям і душею українського поетичного кіно. Ми хочемо нагадати про таку видатну постать, яку сучасне покоління не часто згадує, та вшанувати пам’ять Івана Васильовича, — коментує керівник департаменту позаефірного промоушена телеканалу СТБ Вікторія Волонтирець.

— Харизматичний, прекрасний актор, глиба українського кіно та неймовірно скромний чоловік. Івану Миколайчуку аплодували в Парижі, а він косив траву в своєму рідному селі.
Несправедливо, що такі постаті залишаються лише в шкільній програмі, тому всі учасники нашого проекту дійсно хотіли донести ідею вшанування пам’яті великого артиста. Ми посадили їх до зали з фільмами Івана, де вони виступили просто глядачами. Кожен з них небайдужий до Івана Миколайчука та його творчості. І ми показали, з яким захопленням в очах наші відомі сучасники дивляться на нього. Всі вони говорили його відому цитату з його інтерв’ю про фільм «Сон»: «Немає більшої трагедії, ніж бути генієм. Я, хвалити Бога, не геній». Я вважаю, що в цьому випадку Іван Васильович помилився, — ділиться враженнями від зйомок співавтор та режисер проекту Ксенія Бугрімова.
Всі герої роликів були натхненні проектом та відчували відповідальність за свою роботу. А телеведучий Сергій Притула подякував організаторам за проект та сказав, що це його улюблений актор, а фільм «Пропала грамота» він знає напам’ять.

В ефірі СТБ ролик будуть транслювати 15, 16 та 17 червня. А безпосередньо в день народження Івана Васильовича 15 червня СТБ покаже два фільми за його участі: «Пропала грамота» (1972) об 11:00 та «Вавилон ХХ» (1979) о 22:35.

«Пропала грамота» — створений за мотивами однойменної повісті Миколи Гоголя, режисер Борис Івченко. Фільм був знятий у період, коли в Україні проводилася відверта русифікаційна політика. Влада розуміючи, що кінофільм має велике значення для піднесення національного духу українців, відправила його на десять років на сумнозвісну полицю.

«Вавилон ХХ» — створений за мотивами роману Василя Земляка «Лебедина зграя» про перші кроки колективізації в українському селі. Іван Миколайчук виступив режисером, сценаристом та зіграв головну роль у фільмі.

Ідея — Вікторія Волонтирець, Тала Оніщук, Ксенія Бугрімова
Режисер — Ксенія Бугрімова
Автор сценарію — Тала Оніщук
Виконавчий продюсер — Олег Критський
Оператор — Дмитро Глюта
Режисер монтажа — Павло Криворучко
Арт-директор — Павло Лебедев
Монтаж ретро-кадрів з Іваном Миколайчуком — Дем’ян Радзивілюк

https://www.facebook.com/TVchannelSTB/videos/1194889313868340/
https://www.facebook.com/TVchannelSTB/videos/1195148957175709/?pnref=story

 

БезымянныйБезымянный1